Auto club Karlovo
ЗА ДА ВИЖДАТЕ ПЪЛНАТА ВЕРСИЯ НА ТОЗИ ФОРУМ ВИ Е НУЖНА РЕГИСТРАЦИЯ

ъпгрейдване на компютър

Go down

ъпгрейдване на компютър

Писане by Христо_Сираков on Вто Ное 02 2010, 20:38

я да видим някои дали може да помогне да променим (да се надяваме към добро) моя комп че е малко муден и чат-пат зацикля
не разбирам много но намерих това за него в системите му:

AMD Sempron(tm) processor
2600+
1.61ГХц,512RAM
NVIDIA nForce3 250 Parallel ATA Contoller(v2.6)
рамта мисля беше DDR
ако трябва оше нещо казвайте какво да гледам и къде
Христо_Сираков
Модератор
Модератор

Брой мнения : 888
Местожителство : сопот

Върнете се в началото Go down

Re: ъпгрейдване на компютър

Писане by koklev on Вто Ное 02 2010, 20:42

направо взимай нов Smile ... процесора е слаб, рам-а и той е малко... видеото и то

Рейсър

Брой мнения : 438
Местожителство : Сопот

Писане by Христо_Сираков on Вто Ное 02 2010, 20:46

koklev написа:направо взимай нов Smile ... процесора е слаб, рам-а и той е малко... видеото и то
сега нямам финансовата възможност да купувам нов за това задавам тези въпроси

Последната промяна е направена от Христо_Сираков на Вто Ное 02 2010, 21:41; мнението е било променяно общо 1 път
Христо_Сираков
Модератор
Модератор

Писане by 2she on Вто Ное 02 2010, 21:32

По евтино ще е да си купиш нов.цените на по старите чаркалъци като рам памет и видео което се потдържа от твоето дъно са двойно по високи от тези на чисто нов компютър.аз веднъж така се набутах да стягам един и таман тръгна и му изгоря дъното.Смених дъното продадох компа за безпари и си купих нов .Неправи тази грешка и ти.В момента има доста добри оферти за домашни копютри и ще ти е много по изгодно да си вземеш нещо ново.Незабравяй че всичко си има ресурс и само с добавяне на това и онова няма кой знае какво да направиш.

Admin

Брой мнения : 806
Местожителство : Карлово

http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

Писане by h_botev on Вто Ное 02 2010, 22:57

2she написа:По евтино ще е да си купиш нов.цените на по старите чаркалъци като рам памет и видео което се потдържа от твоето дъно са двойно по високи от тези на чисто нов компютър.аз веднъж така се набутах да стягам един и таман тръгна и му изгоря дъното.Смених дъното продадох компа за безпари и си купих нов .Неправи тази грешка и ти.В момента има доста добри оферти за домашни копютри и ще ти е много по изгодно да си вземеш нещо ново.Незабравяй че всичко си има ресурс и само с добавяне на това и онова няма кой знае какво да направиш.

И аз съм на същото мнение! Всичко е навързано, не можеш да вземеш само едно нещо и работата да се оправи, а цените на старите компоненти верно са х2 ! По-добре НОВ! Ако сега нямаш възможност, по-добре стискай зъби и карай със стария, НО не набивай скъпи части в стар компютър!!!
h_botev
Рейсър
Рейсър

Брой мнения : 228

Писане by Ivan Filipov on Вто Ное 02 2010, 23:19

Ами наистина нов ще е най-добре ама все пак ти си знаеш Smile
Ivan Filipov
Рейсър
Рейсър

Брой мнения : 415
Местожителство : karlovo

Писане by vtmn on Вто Ное 02 2010, 23:39

По-добре нов...за 600-700лв. по който няма да правиш ъпгрейди поне 4-5 години...освен, ако не ти се доиграе някоя игра, която иска нечовешка видео карта =)

Пример (моя): 1ТБ (1024гб) хард, 4ГБ рам, 2х2.5гхц процесор, 512мб видео за 700лв. преди 1 год. сд/двд записвачка за 700лв.

П.П. Дадах си и моето мнение, сега остава да прецениш...Smile
vtmn
Рейсър
Рейсър

Брой мнения : 253

http://www.bmwpower-bg.net/

Писане by HegeJl4o on Сря Ное 03 2010, 11:18

Ицо и аз мислих да оправям моя и останових че няма смисал примерно 1 ГБ Рам е 100 лева за моя кошник да нети изброявам да го направя да е на висота че ще легне над 1000 лева
а нови ги има дори и по добри за по 600 700 лева.Няма смисъл да даваш грешни пари защото единственото нещо което може да се ползва от тея старите компове е кутията Smile
HegeJl4o
Рейсър
Рейсър

Брой мнения : 505
Местожителство : гр.Карлово

Писане by SA4MATA on Пет Ное 05 2010, 01:35

Взимай нов просто няма смисал Smile Има в момента за по 400, 500 лв нови които са доста добри... от сорта на 2, 3гб рам, 512видео та и нагоре, и с поне 2.х2и нещо процесори
SA4MATA
професионалист
професионалист

Брой мнения : 64
Местожителство : Анево

Писане by Gangsta on Пон Ное 08 2010, 12:47

колега слушай ,няма да сбъркаш
взимай нов , аз ползвах подобен със същата характеристика като твоя (рам,хард,видрокарта) и колкото и да го преисталираш - нестава
затова си сглобих един и сега съм доволен от него,не ми правил дертове 2 години вече! Smile

Последната промяна е направена от Gangsta на Сря Яну 19 2011, 20:00; мнението е било променяно общо 1 път
Gangsta
Рейсър
Рейсър

Брой мнения : 120
Местожителство : kazanlak

Писане by lordvlado on Пон Ное 08 2010, 19:01

Колеги, човека казва, че не може в момента да вземе нов. Относно старите части (не втора употреба) не съм съгласен, че идвали скъпо, а се и намират на пазара. Просто трябва да разгледа най-вече в онлайн магазините, па ако поръча при Димо Канев май ще е нйа-добре.
lordvlado
начинаещ
начинаещ

Брой мнения : 30
Местожителство : Karlovo, Пловдив

Писане by koklev on Сря Ное 10 2010, 00:52

няма смисъл да се хвърлят 150-200лв за да го вкара горе-долу в пътя и после да се окаже че пак е слаб и да тръгне да купува нов... Най-добрия вариант е да изчака и да си купи нов, а дотогава да си ползва тоя без да бара нищо по него

Рейсър

Брой мнения : 438
Местожителство : Сопот

Писане by Христо_Сираков on Сря Ное 10 2010, 11:21

koklev написа:няма смисъл да се хвърлят 150-200лв за да го вкара горе-долу в пътя и после да се окаже че пак е слаб и да тръгне да купува нов... Най-добрия вариант е да изчака и да си купи нов, а дотогава да си ползва тоя без да бара нищо по него
така ще да е
Христо_Сираков
Модератор
Модератор

Писане by djdoko on Сря Ное 10 2010, 22:45

Колега,виж сега,моя комп е със следните данни-AMD Atlhlon tm 64 X64 Dual Core Processor 5000+ 2.61GH,2.00 GB ram,video G Force 8600 на N VIDA и е ултра бавен и се зацикля яко на тежките игри-Та малко се отплеснах ама да слагаш "нови" части на стар комп е като да слагаш купе от ферари на база москвич,тоест само ще си мислиш че изглежда по-добре.Най-добре се насочи към новите процесори I3 толкоз от мен и това си е моя гледна точка
djdoko
професионалист
професионалист

Брой мнения : 76

Писане by Gangsta on Сря Яну 19 2011, 20:09

моя комп е със следните данни- AMD Atlhlon 3800+ , 1 GB RAM DDR2,N VIDA 7100 (вградена),Hard 80 GB, но не мога да се оплача че е бавен или има дефекти ,ползвам Windows XP и за сега няма дерт.Има и по бързи компютри ,но моя например ми излезе до 600 лв. без монитора !
Затова че по-добре колега ,събери някое левче и си сглоби нов комп ! Wink
Gangsta
Рейсър
Рейсър

Брой мнения : 120
Местожителство : kazanlak

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Върнете се в началото